آموزش رایگان اتوکد تکمیلی
۲۲ دی

اغلب افراد نمی‌دانند که سال‌هاست، اتوکد یک ماشین حساب داخلی دارد.

این ماشین حساب کلاس قدیمی هنوز با تایپ کردن Cal در هر خط فرمانی موجود است. افراد کمی از ماشین حساب در خط فرمان استفاده می‌کردند زیرا آن یک رابط کاربری بسیار بد داشت. همچنین خیلی بد است که ماشین حساب ویندوز، در مقام مقایسه تجملی به نظر می‌رسد. هیچ کدام را استفاده نکنید!

خوشبختانه، اکنون اتوکد یک ماشین حساب سریع، جدید و درخشان با یک رابط کاربر گرافیکی عالی دارد. این ماشین حساب کارهایی بیشتر از محاسبه کردن انجام می‌دهد – آن واحدها را نیز تبدیل می‌کند، به عنوان یک ماشین حساب هندسی عمل می‌کند و حتی متغیرها را طوری تغییر می‌دهد تا در مقابل انتقال از یک محیط ترسیم به دیگری ایستادگی کنند. به علاوه، این ماشین حساب می‌تواند مقادیر را بین خودش و پالت Properties جابه‏‎جا کند.

ماشین حساب سریع را می‌توانید از هر قسمتی در پالت Properties، که نیاز به محاسبه مقداری برای ورودی دارید، فراخوانی کنید. شبیه این کار را انجام دهید:

  • یک دایره بکشید.
  • دایره را انتخاب کرده و پالت Properties را باز کنید.
  • خاصیت قابل ویرایش Diameter را انتخاب کنید. به آیکون ماشین حساب کوچک موجود توجه کنید. روی آن کلیک کنید تا ماشین حساب سریع شناوری باز شود.
آموزش رایگان اتوکد تکمیلی
  • این مقدار از پالت Properties، به ماشین حساب ارسال می‌شود. یک محاسبه انجام دهید، از قبیل اضافه کردن عدد و Enter را برای انجام محاسبه فشار دهید.
  • دکمه Apply را برای ارسال مقدار از محاسبه‌گر به پالت properties کلیک کنید. خیلی جالبه، این طوری نیست؟
آموزش رایگان اتوکد تکمیلی

همچنین شما می‌توانید ماشین حساب سریع را از ورودی دینامیک یا خط فرمان بیاورید. آن را با تایپ QC یا فشردن Ctrl+8 ظاهر کنید. برای امتحان ماشین حساب سریع، یک تبدیل واحد انجام دهید:

  • Ctrl+8 را برای باز کردن پالت ماشین حساب سریع فشار دهید. روی دکمه More برای گسترده شدن ماشین حساب کلیک کنید.
  • قسمت Units Conversion را با کلیک روی فلش رو به پایین روی نوار عنوان باز کنید.
آموزش رایگان اتوکد تکمیلی
  • گزینه Length را به عنوان نوع واحد و تبدیل را از متر به اینچ انتخاب کنید.
  • روی قسمت Value To Convert کلیک کرده و یک عدد تایپ کنید. متأسفانه، همه مقادیر باید اعشاری باشند و هیچ ترکیبی از فوت و اینچ قابل قبول نیست.
  • Enter را به منظور تبدیل واحد، فشار دهید. در قسمت Converted Value راست کلیک کرده و به آیکن ماشین حساب کوچک موجود توجه کنید. شما می‌توانید برای پاس دادن مقدار تبدیل شده به فرمان فعال، روی این آیکون کلیک کنید.

توجه: همه شما خوشحال می‌شوید که متغیرهای موجود در ماشین حساب سریع مقدار Phi را به طور ساختاری (۱٫۶۱۸۰۳۳۹۹) می‌شناسد تا شما آسان‌تر با این نسبت طلایی کار کنید.

بخشی از کتاب اتوکد: ترفندها و تکنیک‏‎های حرفه‏‎ای – فصل دوم

انتشارات شهبازی

کتاب اتوکد ترفندها و تکنیکهای حرفه ای

دیدگاه بگذارید